AVX Corporation TPSD226M025R0100
TPSD226M025R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD226M025R0100
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD226M025R0100.pdf
Availability of TPSD226M025R0100
QUANTITY
TPSD226M025R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD226M025R0100
Internal Part NumberEIS-TPSD226M025R0100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTPS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD226M025R0100
Related LinksTPSD226M, TPSD226M025R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD226M025R0100 Details Description
Related parts for TPSD226M025R0100
CONN 1.6/5.6 JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1.2 UNF 5V 12" datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2.7UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 280 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 28VDC datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf