AVX Corporation TPSD227K006R0050
TPSD227K006R0050 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD227K006R0050
Brief Description
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
TPSD227K006R0050.pdf
Availability of TPSD227K006R0050
QUANTITY
TPSD227K006R0050 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD227K006R0050
Internal Part NumberEIS-TPSD227K006R0050
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)50 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD227K006R0050
Related LinksTPSD227K, TPSD227K006R0050 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD227K006R0050 Details Description
Related parts for TPSD227K006R0050
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.0K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 110MA 14.7 OHM datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8POS 5.08MM R/A GN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 10% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 6POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf