AVX Corporation TPSD227K010R0100
TPSD227K010R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD227K010R0100
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
TPSD227K010R0100.pdf
Availability of TPSD227K010R0100
QUANTITY
TPSD227K010R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD227K010R0100
Internal Part NumberEIS-TPSD227K010R0100
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD227K010R0100
Related LinksTPSD227K, TPSD227K010R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD227K010R0100 Details Description
Related parts for TPSD227K010R0100
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8UMAX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LED HOLDER PANEL MT CLIP & RING datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 32-QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf