AVX Corporation TPSD227M010S0100
TPSD227M010S0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD227M010S0100
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD227M010S0100.pdf
Availability of TPSD227M010S0100
QUANTITY
TPSD227M010S0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD227M010S0100
Internal Part NumberEIS-TPSD227M010S0100
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD227M010S0100
Related LinksTPSD227M, TPSD227M010S0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD227M010S0100 Details Description
Related parts for TPSD227M010S0100
DIODE SCHOTTKY 100V 8A D2PAK datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1CH 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.34A 240 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Header 60 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC MEMS 51.84MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf