AVX Corporation TPSD337K006R0100
TPSD337K006R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD337K006R0100
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
TPSD337K006R0100.pdf
Availability of TPSD337K006R0100
QUANTITY
TPSD337K006R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD337K006R0100
Internal Part NumberEIS-TPSD337K006R0100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD337K006R0100
Related LinksTPSD337K, TPSD337K006R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD337K006R0100 Details Description
Related parts for TPSD337K006R0100
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 9SIP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 105MA 6.3 OHM datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 176TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 340 I/O 484BGA datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 85POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf