AVX Corporation TPSD687K004R0045
TPSD687K004R0045 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD687K004R0045
Brief Description
CAP TANT 680UF 4V 10% 2917
Datasheet Download
TPSD687K004R0045.pdf
Availability of TPSD687K004R0045
QUANTITY
TPSD687K004R0045 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD687K004R0045
Internal Part NumberEIS-TPSD687K004R0045
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD687K004R0045
Related LinksTPSD687K, TPSD687K004R0045 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD687K004R0045 Details Description
Related parts for TPSD687K004R0045
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5A MICROFET datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/2W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
20 PPR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf