AVX Corporation TPSE107M020R0100
TPSE107M020R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSE107M020R0100
Brief Description
CAP TANT 100UF 20V 20% 2917
Datasheet Download
TPSE107M020R0100.pdf
Availability of TPSE107M020R0100
QUANTITY
TPSE107M020R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSE107M020R0100
Internal Part NumberEIS-TPSE107M020R0100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSE107M020R0100
Related LinksTPSE107M, TPSE107M020R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSE107M020R0100 Details Description
Related parts for TPSE107M020R0100
CONN RECEPT 21POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 47.31X22 X 25.5" datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 96CPR 8MM datasheet.pdf