Vishay Semiconductor/Diodes Division TPSMP30HM3/84A
TPSMP30HM3/84A picture photo
Mfg. Part Number
TPSMP30HM3/84A
Brief Description
TVS DIODE 24.3VWM DO220AA
Datasheet Download
TPSMP30HM3/84A.pdf
Availability of TPSMP30HM3/84A
QUANTITY
TPSMP30HM3/84A Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSMP30HM3/84A
Internal Part NumberEIS-TPSMP30HM3/84A
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP®
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24.3V
Voltage - Breakdown (Min)27V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp43.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.2A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSMP30HM3/84A
Related LinksTPSMP30, TPSMP30HM3/84A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TPSMP30HM3/84A Details Description
Related parts for TPSMP30HM3/84A
TRIMMER 1K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 4M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
AKZ 4 1 POLE CH PA BG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf