AVX Corporation TPSW476M010R0250
TPSW476M010R0250 picture photo
Mfg. Part Number
TPSW476M010R0250
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TPSW476M010R0250.pdf
Availability of TPSW476M010R0250
QUANTITY
TPSW476M010R0250 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSW476M010R0250
Internal Part NumberEIS-TPSW476M010R0250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)250 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSW476M010R0250
Related LinksTPSW476M, TPSW476M010R0250 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSW476M010R0250 Details Description
Related parts for TPSW476M010R0250
CONN PLUG 12POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN BNC JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 12POS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY PG29 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO214AC datasheet.pdf