AVX Corporation TPSY686K010R0100
TPSY686K010R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSY686K010R0100
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
TPSY686K010R0100.pdf
Availability of TPSY686K010R0100
QUANTITY
TPSY686K010R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSY686K010R0100
Internal Part NumberEIS-TPSY686K010R0100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSY686K010R0100
Related LinksTPSY686K, TPSY686K010R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSY686K010R0100 Details Description
Related parts for TPSY686K010R0100
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 0.250 NATURAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 684FCBGA datasheet.pdf
PLAT TYPE 400DEG F datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 PG29 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 34 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf