FFF TR21355100J0G
TR21355100J0G picture photo
Mfg. Part Number
TR21355100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
381 TB WIR PRO 180D
Datasheet Download
TR21355100J0G.pdf
Availability of TR21355100J0G
QUANTITY
TR21355100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TR21355100J0G
Internal Part NumberEIS-TR21355100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package35
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesTR
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current8A
Voltage300V
Wire Gauge16-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Pressure Clip
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.23 Nm (2.0 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR21355100J0G
Related LinksTR2135, TR21355100J0G Datasheet, FFF Distributor
TR21355100J0G Details Description
Related parts for TR21355100J0G
CAP CER 5100PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 166MHZ 20SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 11.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END FMALE 5POS 2M datasheet.pdf
PEDESTAL SPLICE CLOSURE KIT datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
CONN FPC VERT 8POS 1MM SMD datasheet.pdf