Vishay/Sprague TR3C157K010C0225
TR3C157K010C0225 picture photo
Mfg. Part Number
TR3C157K010C0225
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
TR3C157K010C0225.pdf
Availability of TR3C157K010C0225
QUANTITY
TR3C157K010C0225 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3C157K010C0225
Internal Part NumberEIS-TR3C157K010C0225
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMolded Tantalum Surface Mount Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)225 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3C157K010C0225
Related LinksTR3C157K, TR3C157K010C0225 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3C157K010C0225 Details Description
Related parts for TR3C157K010C0225
CONN POWER ENTRY W/FILTER 10AMP datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3049V/H1506TR10" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 287 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 825MA 220 MOHM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
SQUARE NUT SPECIAL CL ZN datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf