Vishay/Sprague TR3C226K010C0345
TR3C226K010C0345 picture photo
Mfg. Part Number
TR3C226K010C0345
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
TR3C226K010C0345.pdf
Availability of TR3C226K010C0345
QUANTITY
TR3C226K010C0345 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3C226K010C0345
Internal Part NumberEIS-TR3C226K010C0345
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)345 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3C226K010C0345
Related LinksTR3C226K, TR3C226K010C0345 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3C226K010C0345 Details Description
Related parts for TR3C226K010C0345
IC BUFF DVR 20BIT LOW V 56TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
IC POT DPP 32TAP U/D SC70-5 datasheet.pdf
DEVICENET OPTION BOARDS datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 3NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 3KOHM RADIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf