Vishay/Sprague TR3D106M035C0300
TR3D106M035C0300 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D106M035C0300
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TR3D106M035C0300.pdf
Availability of TR3D106M035C0300
QUANTITY
TR3D106M035C0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D106M035C0300
Internal Part NumberEIS-TR3D106M035C0300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D106M035C0300
Related LinksTR3D106M, TR3D106M035C0300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D106M035C0300 Details Description
Related parts for TR3D106M035C0300
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE C 55POS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 40.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf