Vishay/Sprague TR3D157M004C0150
TR3D157M004C0150 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D157M004C0150
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 150UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
TR3D157M004C0150.pdf
Availability of TR3D157M004C0150
QUANTITY
TR3D157M004C0150 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D157M004C0150
Internal Part NumberEIS-TR3D157M004C0150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TR3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D157M004C0150
Related LinksTR3D157M, TR3D157M004C0150 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D157M004C0150 Details Description
Related parts for TR3D157M004C0150
IC REG LDO ADJ 3A TO220 datasheet.pdf
URM W/#6 SCREW HOLE datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE 2CH SOP-8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
78K0R KX3 IECUBE 64 TQFP T-TYPE datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
ADHESIVES & SEALANTS datasheet.pdf
HMM-699318-2.5-8A datasheet.pdf
680UF 16V 12,5X16MM 105C 5000H datasheet.pdf