Vishay/Sprague TR3D686K020C0150
TR3D686K020C0150 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D686K020C0150
Brief Description
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
TR3D686K020C0150.pdf
Availability of TR3D686K020C0150
QUANTITY
TR3D686K020C0150 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D686K020C0150
Internal Part NumberEIS-TR3D686K020C0150
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D686K020C0150
Related LinksTR3D686K, TR3D686K020C0150 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D686K020C0150 Details Description
Related parts for TR3D686K020C0150
CONN SOCKET 26 PIN TIN W/STR REL datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR24S/AE24G/HKR24S datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 44POS .050" datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS .100" THRU HOLE datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-28V 850MA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 40POS .76M datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT datasheet.pdf
MODEL 111 TAP SWITCH 15A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TERM BLK VERT MOD BOX 50MM 2C datasheet.pdf