Vishay/Sprague TR3V226K025C0250
TR3V226K025C0250 picture photo
Mfg. Part Number
TR3V226K025C0250
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TR3V226K025C0250.pdf
Availability of TR3V226K025C0250
QUANTITY
TR3V226K025C0250 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3V226K025C0250
Internal Part NumberEIS-TR3V226K025C0250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMolded Tantalum Surface Mount Capacitors
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)250 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3V226K025C0250
Related LinksTR3V226K, TR3V226K025C0250 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3V226K025C0250 Details Description
Related parts for TR3V226K025C0250
COVER FLANGE MOUNT FOR "A" BOX datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 20POS SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 10A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
TBF 8C 6#12 2#0 PIN/SKT RCPT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 410MW SOD123 datasheet.pdf
DIODE SW 1A 1000V 500NS DO204AL datasheet.pdf