TE Connectivity Raychem Circuit Protection TR600-150-RA-B-0.5
TR600-150-RA-B-0.5 picture photo
Mfg. Part Number
TR600-150-RA-B-0.5
Brief Description
POLYSWITCH 0.150A HOLD ENCAPSUL
Datasheet Download
TR600-150-RA-B-0.5.pdf
Availability of TR600-150-RA-B-0.5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TR600-150-RA-B-0.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR600-150-RA-B-0.5
Internal Part NumberEIS-TR600-150-RA-B-0.5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package500
SeriesPolySwitch®
PackagingBulk
Voltage - Max60V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Trip (It)-
R Min/Max7.000 ~ 10.00 Ohm
Time to Trip7.5s
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR600-150-RA-B-0.5
TR600-150-RA-B-0.5 Details Description
Related parts for TR600-150-RA-B-0.5
GDT 145V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRIVER H-S 8-SOIC datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 7A datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
Connector Header 44 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf