TE Connectivity Raychem Circuit Protection TR600-150QF-EX-B-0.5
TR600-150QF-EX-B-0.5 picture photo
Mfg. Part Number
TR600-150QF-EX-B-0.5
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.15A
Datasheet Download
TR600-150QF-EX-B-0.5.pdf
Availability of TR600-150QF-EX-B-0.5
QUANTITY
TR600-150QF-EX-B-0.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR600-150QF-EX-B-0.5
Internal Part NumberEIS-TR600-150QF-EX-B-0.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package500
SeriesPolySwitch®
PackagingBulk
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Trip (It)300mA
R Min/Max6.000 ~ 10.00 Ohm
Time to Trip4s
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR600-150QF-EX-B-0.5
TR600-150QF-EX-B-0.5 Details Description
Related parts for TR600-150QF-EX-B-0.5
POZ 24VAC/24VDC 2.5A datasheet.pdf
BATT PACK 6.0V D 8450MAH NIMH datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.4MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-3PN datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3MM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 10W datasheet.pdf
OSC XO 500.000KHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
MOD 4 REC.HSG 1X12P datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 1 DIGIT 0.7" RED datasheet.pdf