TE Connectivity Raychem Circuit Protection TRF250-145US
TRF250-145US picture photo
Mfg. Part Number
TRF250-145US
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.145A HOLD
Datasheet Download
TRF250-145US.pdf
Availability of TRF250-145US
QUANTITY
TRF250-145US Order Process
Ship out your order
Specifications of TRF250-145US
Internal Part NumberEIS-TRF250-145US
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package500
SeriesPolySwitch®
PackagingBulk
Voltage - Max60V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)145mA
Current - Trip (It)290mA
R Min/Max3.500 ~ 6.500 Ohm
Time to Trip2s
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRF250-145US
Related LinksTRF250, TRF250-145US Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
TRF250-145US Details Description
Related parts for TRF250-145US
IC LP STRB DIFF COMPARATR 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS W/POSTS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 157MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf