AVX Corporation TRJA334M035RRJ
TRJA334M035RRJ picture photo
Mfg. Part Number
TRJA334M035RRJ
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206
Datasheet Download
TRJA334M035RRJ.pdf
Availability of TRJA334M035RRJ
QUANTITY
TRJA334M035RRJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TRJA334M035RRJ
Internal Part NumberEIS-TRJA334M035RRJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)11.28 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)