AVX Corporation TRJE106K050RRJ
TRJE106K050RRJ picture photo
Mfg. Part Number
TRJE106K050RRJ
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
TRJE106K050RRJ.pdf
Availability of TRJE106K050RRJ
QUANTITY
TRJE106K050RRJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TRJE106K050RRJ
Internal Part NumberEIS-TRJE106K050RRJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRJE106K050RRJ
Related LinksTRJE106, TRJE106K050RRJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TRJE106K050RRJ Details Description
Related parts for TRJE106K050RRJ
END CAP LD/LDP/CD3 WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 3.8A 45 MOHM TH datasheet.pdf
END PLATE W/SPRINGS&26AWG WIRES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 401K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT CRIMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOSFET N CH 30V 6A SOT-23F datasheet.pdf