Rohm Semiconductor TRR01MZPF1301
TRR01MZPF1301 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF1301
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF1301.pdf
Availability of TRR01MZPF1301
QUANTITY
TRR01MZPF1301 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF1301
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF1301
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF1301
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF1301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF1301 Details Description
Related parts for TRR01MZPF1301
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 3.3V 4.5A 15W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 118-127MHZ SM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
25 MTE VERT SMT HDR FULL LF-PB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf