Rohm Semiconductor TRR01MZPF1871
TRR01MZPF1871 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF1871
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF1871.pdf
Availability of TRR01MZPF1871
QUANTITY
TRR01MZPF1871 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF1871
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF1871
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF1871
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF1871 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF1871 Details Description
Related parts for TRR01MZPF1871
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 73A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRC 8NSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf