Rohm Semiconductor TRR01MZPF1911
TRR01MZPF1911 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF1911
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF1911.pdf
Availability of TRR01MZPF1911
QUANTITY
TRR01MZPF1911 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF1911
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF1911
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF1911
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF1911 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF1911 Details Description
Related parts for TRR01MZPF1911
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SYSTEM ON MODULE LV OMAP3530 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE datasheet.pdf