Rohm Semiconductor TRR01MZPF3000
TRR01MZPF3000 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF3000
Brief Description
RES SMD 300 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF3000.pdf
Availability of TRR01MZPF3000
QUANTITY
TRR01MZPF3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF3000
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF3000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF3000
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF3000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF3000 Details Description
Related parts for TRR01MZPF3000
MOSFET N-CH 100V 57A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 29A TO-263AB datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1.5W datasheet.pdf