Rohm Semiconductor TRR01MZPF3832
TRR01MZPF3832 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF3832
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF3832.pdf
Availability of TRR01MZPF3832
QUANTITY
TRR01MZPF3832 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF3832
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF3832
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF3832
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF3832 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF3832 Details Description
Related parts for TRR01MZPF3832
CONN HEADER 35POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 4.53M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MICRO 37C S 8" WHT datasheet.pdf