Rohm Semiconductor TRR01MZPF4300
TRR01MZPF4300 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF4300
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF4300.pdf
Availability of TRR01MZPF4300
QUANTITY
TRR01MZPF4300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF4300
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF4300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF4300
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF4300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF4300 Details Description
Related parts for TRR01MZPF4300
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 1.1A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 184.32MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
BOARD SHIELD 1.26X1.26" 1PIECE datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 4MM SOLDER datasheet.pdf
BLACK KNOB datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 20K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 9V datasheet.pdf