Rohm Semiconductor TRR01MZPF4701
TRR01MZPF4701 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF4701
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF4701.pdf
Availability of TRR01MZPF4701
QUANTITY
TRR01MZPF4701 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF4701
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF4701
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF4701
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF4701 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF4701 Details Description
Related parts for TRR01MZPF4701
RES 0.68 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP GW datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 3.2GHZ 32TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 7.2A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC DO214AA datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC931LP4E datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN ARRAY 89POS T/H datasheet.pdf