Rohm Semiconductor TRR01MZPF4750
TRR01MZPF4750 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF4750
Brief Description
RES SMD 475 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF4750.pdf
Availability of TRR01MZPF4750
QUANTITY
TRR01MZPF4750 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF4750
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF4750
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF4750
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF4750 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF4750 Details Description
Related parts for TRR01MZPF4750
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A TO-220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf