Rohm Semiconductor TRR01MZPF4752
TRR01MZPF4752 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF4752
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF4752.pdf
Availability of TRR01MZPF4752
QUANTITY
TRR01MZPF4752 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF4752
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF4752
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF4752
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF4752 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF4752 Details Description
Related parts for TRR01MZPF4752
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESS 1.45PSI MAX datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W 12V 1.67A datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.12A 259 MOHM datasheet.pdf
CABLE 26COND 16AWG BLACK datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 16POS 2DECK datasheet.pdf