Rohm Semiconductor TRR01MZPF6340
TRR01MZPF6340 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF6340
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF6340.pdf
Availability of TRR01MZPF6340
QUANTITY
TRR01MZPF6340 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF6340
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF6340
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF6340
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF6340 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF6340 Details Description
Related parts for TRR01MZPF6340
IDC CABLE- ASC14G/ AE14M / ASC14 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SMB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 182K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 13pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED 0.80" CCRLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50A 115VAC/28VDC datasheet.pdf