Rohm Semiconductor TRR01MZPF6491
TRR01MZPF6491 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF6491
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF6491.pdf
Availability of TRR01MZPF6491
QUANTITY
TRR01MZPF6491 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF6491
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF6491
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF6491
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF6491 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF6491 Details Description
Related parts for TRR01MZPF6491
RES ARRAY 3 RES 330 OHM 6SIP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TRF371135 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 4.7MM datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SBR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf