Rohm Semiconductor TRR01MZPF6803
TRR01MZPF6803 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF6803
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF6803.pdf
Availability of TRR01MZPF6803
QUANTITY
TRR01MZPF6803 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF6803
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF6803
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF6803
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF6803 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF6803 Details Description
Related parts for TRR01MZPF6803
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS485 DIFF ESD 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDMI COVER BLACK datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf