Rohm Semiconductor TRR01MZPF8061
TRR01MZPF8061 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF8061
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF8061.pdf
Availability of TRR01MZPF8061
QUANTITY
TRR01MZPF8061 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF8061
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF8061
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF8061
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF8061 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF8061 Details Description
Related parts for TRR01MZPF8061
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PC BOARD 4.5"X6.5" UNCLAD 0.1" datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 9A 125V datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
AMPCTMTAMP-INHDR-VBLU6P datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD LEVEL datasheet.pdf