Rohm Semiconductor TRR01MZPF8200
TRR01MZPF8200 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF8200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF8200.pdf
Availability of TRR01MZPF8200
QUANTITY
TRR01MZPF8200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF8200
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF8200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF8200
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF8200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF8200 Details Description
Related parts for TRR01MZPF8200
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 31POS GOLD WW datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 100POS 050 VERT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T SOLDER SHORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf