Rohm Semiconductor TRR01MZPF8252
TRR01MZPF8252 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF8252
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF8252.pdf
Availability of TRR01MZPF8252
QUANTITY
TRR01MZPF8252 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF8252
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF8252
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF8252
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF8252 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF8252 Details Description
Related parts for TRR01MZPF8252
CONN RECEPT 6POS SOCKET SILVER datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPDT ROLL 30V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf