Rohm Semiconductor TRR01MZPF90R9
TRR01MZPF90R9 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF90R9
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF90R9.pdf
Availability of TRR01MZPF90R9
QUANTITY
TRR01MZPF90R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF90R9
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF90R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF90R9
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF90R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF90R9 Details Description
Related parts for TRR01MZPF90R9
ATTENUATOR 6DB 300 OHM 0404 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS FEMALE CIRCULAR datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf