Rohm Semiconductor TRR01MZPJ681
TRR01MZPJ681 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPJ681
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPJ681.pdf
Availability of TRR01MZPJ681
QUANTITY
TRR01MZPJ681 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPJ681
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPJ681
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPJ681
Related LinksTRR01M, TRR01MZPJ681 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPJ681 Details Description
Related parts for TRR01MZPJ681
RES 3.83K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
IC TXRX RS422 DUAL ESD 16TSSOP datasheet.pdf
PWR AMP LIN 4.9-5.9GHZ SMD datasheet.pdf
RES KIT 100-221K 1/5W 1640PCS datasheet.pdf
MOTOR STARTER 24VDC 2A datasheet.pdf