Vishay/BCcomponents MKP385239250JII2B0
MKP385239250JII2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385239250JII2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0039UF 5% 2500VDC AXI
Datasheet Download
MKP385239250JII2B0.pdf
Availability of MKP385239250JII2B0
QUANTITY
MKP385239250JII2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385239250JII2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385239250JII2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385239250JII2B0
Related LinksMKP385239, MKP385239250JII2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385239250JII2B0 Details Description
Related parts for MKP385239250JII2B0
RES SMD 3.74M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 70MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
IC FPGA 487 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf