Rohm Semiconductor TRR01MZPJ683
TRR01MZPJ683 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPJ683
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPJ683.pdf
Availability of TRR01MZPJ683
QUANTITY
TRR01MZPJ683 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPJ683
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPJ683
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPJ683
Related LinksTRR01M, TRR01MZPJ683 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPJ683 Details Description
Related parts for TRR01MZPJ683
IC Z8 GP MCU 16K OTP 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 330PS R/A 2MM PRESSFIT datasheet.pdf
CONN SOCKET .5MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 3.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf