Recom Power R0.25S-1515/HP-R
R0.25S-1515/HP-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25S-1515/HP-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 15V OUT
Datasheet Download
R0.25S-1515/HP-R.pdf
Availability of R0.25S-1515/HP-R
QUANTITY
R0.25S-1515/HP-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25S-1515/HP-R
Internal Part NumberEIS-R0.25S-1515/HP-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.25S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)13.5V
Voltage - Input (Max)16.5V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)17mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case8-SMD Module (5 Leads)
Size / Dimension0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25S-1515/HP-R
Related LinksR0.25S-1, R0.25S-1515/HP-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25S-1515/HP-R Details Description
Related parts for R0.25S-1515/HP-R
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 100MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
OSC VCXO 27.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 105MA 26.74 OHM datasheet.pdf
SENSOR VIBRATION datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 56NF5% 630VDC RAD datasheet.pdf
2200UF 50V 22X40MM 105C 5000H datasheet.pdf