Rohm Semiconductor TRR03EZPF1001
TRR03EZPF1001 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1001
Brief Description
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1001.pdf
Availability of TRR03EZPF1001
QUANTITY
TRR03EZPF1001 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1001
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1001
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1001
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1001 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1001 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1001
IC REG CTRLR PWN VM 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 22 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 270MA 4.18 OHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 133MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf