Rohm Semiconductor TRR03EZPF1780
TRR03EZPF1780 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1780
Brief Description
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1780.pdf
Availability of TRR03EZPF1780
QUANTITY
TRR03EZPF1780 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1780
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1780
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1780
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1780 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1780 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1780
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC FAN/BUFFER DIFF 20-VFQFPN datasheet.pdf
POWER STRIP 18" 15A 6OUT 15'C datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 200W datasheet.pdf
IC BUS TXRX 3ST 8BIT OCT 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 109K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf