Rohm Semiconductor TRR03EZPF2211
TRR03EZPF2211 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF2211
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF2211.pdf
Availability of TRR03EZPF2211
QUANTITY
TRR03EZPF2211 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF2211
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF2211
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF2211
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF2211 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF2211 Details Description
Related parts for TRR03EZPF2211
CAP CER 10UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20PLCC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 100V X7S 2220 datasheet.pdf
BASED LED T1 3/4 MIDG BLUE 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE CLIP ADH .19" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf