Rohm Semiconductor TRR03EZPF3831
TRR03EZPF3831 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3831
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3831.pdf
Availability of TRR03EZPF3831
QUANTITY
TRR03EZPF3831 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3831
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3831
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3831
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3831 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3831 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3831
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
PLUG 6POS 80 DEG BLK/WH 4.0-5.2 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 12-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.2A 600 MOHM datasheet.pdf
V-LOCK PWR OUTLET SCREW-ON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2200K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC REG CTLR BCK BST PWM 38TSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
24P+PE FEMALE INSERT 16A 500V/UL datasheet.pdf