Rohm Semiconductor TRR03EZPF4990
TRR03EZPF4990 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF4990
Brief Description
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF4990.pdf
Availability of TRR03EZPF4990
QUANTITY
TRR03EZPF4990 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF4990
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF4990
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF4990
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF4990 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF4990 Details Description
Related parts for TRR03EZPF4990
RES SMD 274 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 118.65VC AXL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 126K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 32QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf