Rohm Semiconductor TRR03EZPF5761
TRR03EZPF5761 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF5761
Brief Description
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF5761.pdf
Availability of TRR03EZPF5761
QUANTITY
TRR03EZPF5761 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF5761
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF5761
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF5761
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF5761 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF5761 Details Description
Related parts for TRR03EZPF5761
SWITCH RT ANGLE SEALED 4 SEC 50V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8S FIN datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE CAP datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 53POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
FOOTSWITCH ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf