Rohm Semiconductor TRR03EZPF5762
TRR03EZPF5762 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF5762
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF5762.pdf
Availability of TRR03EZPF5762
QUANTITY
TRR03EZPF5762 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF5762
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF5762
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF5762
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF5762 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF5762 Details Description
Related parts for TRR03EZPF5762
EVAL MOD AUDIO PWR AMP TPA152 datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 119.7VC AXIAL datasheet.pdf
DIVIDER BATTERY HANDHELD 1=5 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 4.3 OHM 0606 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 43A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 162 OHM 1% 5W datasheet.pdf