Rohm Semiconductor TRR03EZPF6810
TRR03EZPF6810 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF6810
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF6810.pdf
Availability of TRR03EZPF6810
QUANTITY
TRR03EZPF6810 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF6810
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF6810
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF6810
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF6810 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF6810 Details Description
Related parts for TRR03EZPF6810
BOOTSEAL MPA3/MSP3/MSPM TP BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 16-SOEIAJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf